PODPOŘTE KAMPAŇ

Petice za odstranění Velkého Taxisova příkopu z dostihového závodu Velká pardubická steeplechase

ze dne 8. října 2023

(ve smyslu zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním, v platném znění)

Adresovaná: Dostihový spolek a.s., IČ: 48155110, Pražská 607, 530 02 Pardubice (případně jinému pořadateli Velké pardubické steeplechase) 
Další adresáti: Krajská veterinární správa pro Pardubický kraj, Ministr zemědělství, Statutární město Pardubice, případně další rozhodující orgány a subjekty 

My, níže podepsaní, vyjadřujeme vážné obavy ohledně bezpečnosti koní a jezdců na trati Velké pardubické steeplechase (dále jen „Velká pardubická“).

Kolik koní musí ještě zemřít, než se něco změní? Tato otázka nás všechny znepokojuje. Za historii závodů přišlo o život více jak 68 koní. Dne 08.10.2023 kůň Stuke utrpěl po přeskoku překážky Velký Taxisův příkop fatální zranění (zlomený vaz) následkem kterého došlo k jeho usmrcení. Stal se tak minimálně 26. obětí této překážky. Přitom v roce 2021 proběhla úprava Velkého Taxisova příkopu, která měla zvýšit bezpečnost koní i jejich jezdců. Další oběť této překážky však jednoznačně dokazuje, že jakákoliv úprava není dostatečná a překážka pro koně představuje smrtící nebezpečí.

Z tohoto důvodu žádáme o okamžité zrušení Velkého Taxisova příkopu, který se stal místem tragických nehod a zranění koní i lidí. Není možné zůstat lhostejní k takové tragédii. Zrušení Velkého Taxisova příkopu by mohl být prvním krokem k bezpečnější budoucnosti této události. Většinovou společností vnímaná atraktivita překážky není a nemůže být nikdy důležitější než život zvířete.

Požadujeme nejen zrušení překážky Velký Taxisův příkop, ale také provedení důkladného prošetření rizik spojených
s dalšími nebezpečnými překážkami na trati a přijetí vhodných opatření k minimalizaci zranění koní.

Podpisem této petice vyjadřujeme svou podporu pro zrušení Velkého Taxisova příkopu a naléháme na organizátory, příslušné instituce a další subjekty s rozhodujícím vlivem, aby došlo k přehodnocení bezpečnostních opatření na trati a bylo zajištěno, že žádný další kůň nebude obětí tohoto nebezpečného příkopu a závodu jako celku.

 My, níže podepsaní, tímto chceme vyjádřit svůj názor a z výše uvedených důvodů žádáme, aby z důvodu opakovaných zranění a následných úmrtí koní došlo:

  • k odstranění Velkého Taxisova příkopu z dostihového závodu Velká pardubická steeplechase;
k úpravě a/nebo odstranění dalších nebezpečných  a život ohrožujících překážek, zejména vodních příkopů, z dostihového závodu Velká pardubická steeplechase

Petici podává: Hlas zvířat z.s., IČ: 07099363, sídlem Sadová 746, Nový Bor, 473 01.

 

PODEPSAT PETICI - TAXIS ONLINE

Pole označena hvězdičkou (*) jsou povinná
zadejte vaše jméno
zadejte vaše příjmení
Zadejte ulici
Zadejte PSČ
Zadejte město,obec
zadejte váš platný email
zadejte váš telefon
Neplatný vstup
bez vašeho souhlasu se zpracováním údajů nemůžeme vaši podporu zpracovat
Neplatný vstup
Aktuální počet online podporovatelů 1690

Chcete nám raději zaslat petici podepsanou od vašich přátel a kamarádů?

Podepsané petiční archy nám prosím doručte na adresu:
Hlas zvířat, z.s. 
Národní 58/32
110 00, Praha 1
Česká republika